Zaawansowane systemy informatyczne to nie tylko automatyzacja procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim systemy wiedzy, pozwalające na integrację danych z różnych obszarów działania firmy i wspomagające codzienne procesy zarządcze.

Oprogramowanie dla zakładu wieprzowego

"7 MES” to dedykowane oprogramowanie informatyczne do zarządzania liniami ubojowymi w ubojniach trzody chlewnej oraz produkcją i przetwórstwem wieprzowiny. Kilkanaście funkcjonalności tworzących system informatyczny „7 MES” pokrywa wszystkie procesy i procedury wewnętrzne związane z zakupem świń, ubojem, rozbiorem i przetwórstwem wieprzowiny. Program dedykowany zarówno dla dużych ubojni i przetwórni, jak i sprawdzający się w niedużych masarniach. 


Elastyczność systemu pozwala na wdrażanie rozwiązań dedykowanych do specyficznych procedur danego zakładu ubojowego lub przetwórczego, różnych systemów etykietujących i ważących, różnego zakresu przypisywanych ról oraz uprawnień i zróżnicowanego poziomu szczegółowości agregowanych danych. Oprogramowanie każdorazowo dopasowywane jest do danej ubojni. Dlatego aplikacja „7 MES” nigdy nie jest taka sama.  

CELE PROJEKTU

Celami wdrożenia zintegrowanego systemu klasy ERP COMARCH XL wraz z autorskim modułem "7 MES", były: 

  • wdrożenie precyzyjnego mechanizmu kalkulacji rozbiorowych 
  • zwiększenie wydajności pracy poprzez automatyzację procesów 
  • bieżąca kontrola procesów produkcji w zakresie zamówień/dostaw i rozliczeń (weryfikacja stanu realizacji złożonego zamówienia, weryfikacja kosztów)
  • usprawnienie przepływu informacji pomiędzy gniazdami produkcyjnymi
  • możliwość szczegółowego raportowania na podstawie danych zawartych w systemie
  • eliminacja papierowego obiegu dokumentów w procesach produkcyjnych
  • ujednolicenie i opracowanie spójnej polityki cenowej 


Zapraszamy do zapoznania się z Case Study wdrożenia "7 MES" dla zakładu ubojowego oraz zakładu przetwórstwa wieprzowiny.

    

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Juniper T-Systems HP IBM VMWare