Zaawansowane systemy informatyczne to nie tylko automatyzacja procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim systemy wiedzy, pozwalające na integrację danych z różnych obszarów działania firmy i wspomagające codzienne procesy zarządcze.

Oprogramowanie dla przetwórstwa dziczyzny

„7 MES” to dedykowane oprogramowanie IT do zarządzania procesami skupu dziczyzny oraz oraz rozbiorem i produkcją w zakładach przetwórstwa dziczyzny. Kilkanaście funkcjonalności tworzących system informatyczny „7 MES” pokrywa wszystkie procesy i procedury wewnętrzne związane ze skupem dziczyzny, rozbiorem i przetwórstwem mięsa z dziczyzny. Program informatyczny dedykowany zarówno dla dużych przetwórni dziczyzny, jak i sprawdzający się w niedużych masarniach, wytwarzających wyroby mięsne na bazie dziczyzny.

 

Elastyczność systemu pozwala na wdrażanie rozwiązań dedykowanych do specyficznych procedur danego zakładu przetwórczego, różnych systemów etykietujących i ważących, różnego zakresu przypisywanych ról oraz uprawnień i zróżnicowanego poziomu szczegółowości agregowanych danych. Oprogramowanie każdorazowo dopasowywane jest do danej przetwórni mięsa z dziczyzny. Dlatego aplikacja „7 MES” nigdy nie jest taka sama. 

Cele projektu
Celami wdrożenia autorskiego systemu klasy 7 MES, były:

  • bieżąca kontrola procesów produkcji w zakresie zamówień/dostaw i rozliczeń Punktów Skupu Dziczyzny
  • zwiększenie wydajności pracy poprzez automatyzację procesów 
  • możliwość szczegółowego raportowania na podstawie danych zawartych w systemie
  • eliminacja papierowego obiegu dokumentów w procesach produkcyjnych
  • usprawnienie przepływu informacji pomiędzy gniazdami produkcyjnymi

Zapraszamy do zapoznania się z Case Study wdrożenia "7 MES" w zakładzie rozbioru i przetwórstwa dziczyzny:

 

TERMINAL

Okno główne terminala podzielone na:

  1. Produkcyjną (lewa strona)
  2. Biurową (prawa strona)

         

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Google Cloud Platform chmura krajowa Microsoft Cloud Juniper T-Systems HP IBM VMWare