Zaawansowane systemy informatyczne to nie tylko automatyzacja procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim systemy wiedzy, pozwalające na integrację danych z różnych obszarów działania firmy i wspomagające codzienne procesy zarządcze.

Oprogramowanie dla sektora wołowego

„7 MES” to dedykowane oprogramowanie informatyczne do zarządzania linią ubojową w ubojniach bydła oraz produkcją i przetwórstwem wołowiny w zakładach przetwórczych. Kilkanaście funkcjonalności tworzących system informatyczny „7 MES” pokrywa wszystkie procesy i procedury wewnętrzne związane ze skupem bydła, ubojem, rozbiorem i przetwórstwem wołowiny. Program dedykowany zarówno dla dużych ubojni, jak i sprawdzający się w niedużych masarniach.

Elastyczność systemu 7 MES pozwala na wdrażanie rozwiązań dedykowanych do specyficznych procedur danego zakładu ubojowego lub przetwórczego, różnych systemów etykietujących i ważących, różnego zakresu przypisywanych ról oraz uprawnień i zróżnicowanego poziomu szczegółowości agregowanych danych. Oprogramowanie każdorazowo dopasowywane jest do danej ubojni bydła. Dlatego aplikacja „7MES” nigdy nie jest taka sama.   

CELE PROJEKTU

Celami wdrożenia zintegrowanego systemu klasy ERP COMARCH XL wraz z autorskim modułem "7 MES", były: 

  • bieżąca kontrola procesów produkcji w zakresie zamówień/dostaw i rozliczeń (weryfikacja stanu realizacji złożonego zamówienia, weryfikacja kosztów)
  • zwiększenie wydajności pracy poprzez automatyzację procesów 
  • możliwość szczegółowego raportowania na podstawie danych zawartych w systemie
  • eliminacja papierowego obiegu dokumentów w procesach produkcyjnych
  • usprawnienie przepływu informacji pomiędzy gniazdami produkcyjnymi
  • cenowej 


Zapraszamy do zapoznania się z Case Study wdrożenia "7 MES" dla ubojni bydła:

     

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Google Cloud Platform chmura krajowa Microsoft Cloud Juniper T-Systems HP IBM VMWare