7 MES to nowoczesne oprogramowanie informatyczne do zarządzania zakładami przetwórstwa mięsnego i ubojniami. Umożliwia pełną śledzeniowość, precyzyjny kontroling, tworzenie kalkulacji rozbiorowych. Zapewnia wzrost wydajności i jakości produkcji. Wybierany przez liderów sektora mięsnego!

IT elementem strategii w branży mięsnej.

Polski Koncern Mięsny DUDA SA to strategiczny Klient 7Technology, w sektorze branży mięsnej. Mija 5 lat od rozpoczęcia współpracy w szerokim zakresie usług IT, które wpłynęły w znacznym stopniu na zmianę sposobu zarządzania w Koncernie.


 IT elementem strategii w branży mięsnej.

W 2011 roku zarząd PKM DUDA przyjął strategię dla obszaru IT, której głównym elementem była decyzja o outsourcingu kompetencji. 

Jeśli chodzi o branżę wytyczaliśmy wówczas nowe standardy. Bezpośrednim powodem były oczekiwane oszczędności z tytułu wydzielenia usług na zewnątrz oraz stały dostęp do najnowszych rozwiązań usprawniających zarządzanie - uzasadnia decyzję Rafał Oleszak wiceprezes zarządu PKM DUDA SA - Z perspektywy czasu decyzję o outsourcingu oceniamy pozytywnie.”

W okresie współpracy Koncern dokonał m.in. migracji do systemu SAP w centrali, zautomatyzował szereg procesów produkcyjnych wdrażając specjalistyczne, oprogramowania klasy MES do zarządzania produkcją i zakupem surowców (tuczniki, bydło) oraz wdrożył elektroniczny system obiegu dokumentów WEBCON BPS. Dodatkowo, dynamiczny rozwój Koncernu pociągał za sobą konieczność implementacji systemów ERP dla przejmowanych spółek Grupy, wykorzystując od lat rozwiązania COMARCH ERP XL.  

„Kluczowy dla nas, przy rozproszonej strukturze grupy, jest natychmiastowy dostęp do danych, rozbudowane mechanizmy analiz i ujednolicone raportowanie – podkreśla Rafał Oleszak – Zrealizowane przez nas przy udziale 7T projekty, pozwalają nam na bieżącą kontrolę procesów biznesowych i zwiększają komfort podejmowania decyzji w oparciu o faktyczne informacje. Elastycznie dysponujemy przy tym zasobami ludzkimi i kosztami, w zależności od potrzeb, bez konieczności utrzymywania własnego zespołu specjalistów. – dodaje.”

„Efektywność jest dziś przede wszystkim zależną wiedzy, a tą buduje się dzięki systemom informatycznym. – mówi Tomasz Stefaniak partner zarządzający 7Technology – Z perspektywy dostawcy zaawansowanych usług IT, PKM DUDA wyróżnia otwartość na wdrożenia najnowszych rozwiązań. Koncern należy do awangardy najbardziej innowacyjnych firm nie tylko w swojej branży – dodaje.” 

Polski Koncern Mięsny DUDA to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego (wieprzowina, wołowina, dziczyzna). Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu całej Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Grupa Kapitałowa jest ponadto liczącym się dystrybutorem mięs i wędlin. Od 2002 r. PKM DUDA S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2015 większościowy pakiet akcji należy do CEDROB SA, krajowego lidera w produkcji drobiu oraz pasz.

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Google Cloud Platform chmura krajowa Microsoft Cloud Juniper T-Systems HP IBM VMWare