Zaawansowane systemy informatyczne to nie tylko automatyzacja procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim systemy wiedzy, pozwalające na integrację danych z różnych obszarów działania firmy i wspomagające codzienne procesy zarządcze.

Oprogramowanie dla ubojni koni

„7 MES” to dedykowane oprogramowanie informatyczne do zarządzania linią ubojową, procesami rozbioru, magazynowania i wysyłek [kompletacji] w ubojni koni. Kilkanaście funkcjonalności tworzących system informatyczny „7 MES” pokrywa wszystkie procesy i procedury wewnętrzne związane ze skupem koni, ubojem, rozbiorem i przetwórstwem mięsa z koniny. Program dedykowany zarówno dla dużych ubojni koni, jak i sprawdzający się w niedużych masarniach, wytwarzających wyroby mięsne na bazie koniny.

 

Elastyczność systemu pozwala na wdrażanie rozwiązań dedykowanych do specyficznych procedur danego zakładu ubojowego lub przetwórczego, różnych systemów etykietujących i ważących, różnego zakresu przypisywanych ról oraz uprawnień i zróżnicowanego poziomu szczegółowości agregowanych danych. Oprogramowanie każdorazowo dopasowywane jest do danej ubojni. Dlatego aplikacja „7 MES” nigdy nie jest taka sama. 

Cele projektu
Celami wdrożenia autorskiego systemu klasy 7 MES, były:

  • wdrożenie precyzyjnego mechanizmu kalkulacji rozbiorowych 
  • zwiększenie wydajności pracy poprzez automatyzację procesów
  • pełna śledzeniowość elementów
  • możliwość szczegółowego raportowania na podstawie danych zawartych w systemie
  • bieżąca kontrola procesów produkcji 
  • eliminacja papierowego obiegu dokumentów w procesach produkcyjnych
  • usprawnienie przepływu informacji pomiędzy gniazdami produkcyjnymi

Zapraszamy do zapoznania się z Case Study wdrożenia oprogramowania "7 MES" w ubojni koni:

     

algorithms of success

comarch radwag citrix2 Microsoft Gold Application SAP Partner Edge Veeam nowe QNAP mcafee bizerba Lenovo slver Nice Label Webcon Premium Partner Google Cloud Platform chmura krajowa Microsoft Cloud Juniper T-Systems HP IBM VMWare