Case study: "Żywiec"
Systemy IT do zarządzania magazynem koni
W ramach funkcjonalności Operator podczas przyjęcia koni:
- Generuje nowy numer dostawy, odwołujący się tylko i wyłącznie do jednego dostawcy
- Rejestruje następujące dane:
- Nr paszportu [wprowadzany ręcznie]
- Chip (wprowadzany z ręki, docelowo też skanowany)
- Nr konia wg dostawcy (opcjonalnie)
- Płeć (klacz, ogier, wałach – przyciski do wyboru)
- Kolor
- Wiek zwierzęcia: miesiąc i rok urodzenia
- Wybór rodzaju zwierzęcia (koń, źrebak, sopran) (przyciski podświetlane na podstawie daty urodzenia z możliwością zmiany)
- Kraj urodzenia (słownik (skrót kraju – nazwa kraju)
- Kraj dostawy (słownik (skrót kraju – nazwa kraju))
- Strata (%) – ubytek do odliczenia od wagi z przyjęcia
- Uwagi (tekst)
- Waga konia (z wagi lub wprowadzana ręcznie)
- Nr paszportu [wprowadzany ręcznie]
- W dowolnym momencie Operator wskazuje innego dostawcy i rozpoczyna przyjmowanie zwierząt dla nowego dokumentu dostawy. Dodatkowo zawsze może wrócić do poprzedniej dostawy (po wprowadzeniu nr dostawy) i kontynuować wprowadzanie. Taka operacja będzie możliwa do czasu aż nie zostaną wygenerowane dokumentny dostawy (PZ/ FS)
- Każdemu zwierzęciu nadaje się numer bazowy (znajduje się na etykiecie), który składa się z: Kolejnego numeru konia w danym tygodniu - nr skupowy. zaczynający się od I do w danym tygodniu. Kolejnego numeru tygodnia w danym roku, zaczynający się od 1 do „n"
- Przykład etykiety skupowej [dla każdej przyjmowanej sztuki drukowane są 2 kopie etykiet]
- Zmiana dostawcy (z bazy) – podmiana dla danej sztuki Dostawcy pod warunkiem, że nie wystawiono na daną sztukę dokumentów przyjęcia (PZ)
- Zmiana paszportów, chipów, wagi – korekta błędnie wprowadzonych danych na etapie przyjęcia. Analogicznie do punktu wyżej – zmiana możliwa przed wystawieniem dokumentów przyjęcia (PZ).
- Po zmianie straty % przeliczanie wag brutto i netto: w momencie zmiany wartości straty waga netto (waga żywa do rozliczenia), automatycznie przelicza się według wzoru (Brutto – (Brutto*Strata)).
- Stornowanie przyjęcia konia (przyjęty Koń, ale nie ubity, wydany na zewnątrz - ewidencja pozostaje, jednak nie są generowane dokumenty przyjęcia)
- Po zakończeniu dostawy z poziomu systemu można wygenerować raport dostawy: